flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

17 000 тисяч штрафу «наїздив» на буксирі з ознаками алкогольного сп’яніння та без посвідчення водія

27 жовтня 2021, 16:03

     17 000 гривень штрафу - покарання, яке застосував суд до жителя села Межирічка за керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння.

     Подія відбулась у вересні цього року. На прохання свого знайомого чоловік вирішив допомогти перегнати на буксирі автомобіль з села Межирічка до міста Радомишля. На це він погодився, хоча не мав посвідчення водія на право керування транспортними засобами та перебував у стані алкогольного сп’яніння. Під час буксирування їх зупинили працівники поліції, провели огляд на стан сп’яніння. Такі пояснення надав чоловік під час розгляду його справи у суді про притягнення до адмінвідповідальності за керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння. Свою вину не визнає, стверджує, що він не керував автомобілем, хоча не заперечує, що під час руху даного автомобіля перебував за кермом.

    Після вивчення матеріалів справи суд зробив висновок, що винуватість чоловіка у керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння (ч. 1ст. 130 КУпАП) доведено. Порушнику призначили штраф розміром 17 000 тисяч гривень.

    Протягом десяти днів постанову можна оскаржити в апеляційному порядку.

    Довідково: до п. 23.5 ПДР України буксирування механічного транспортного засобу на жорсткому або гнучкому зчепленні повинно здійснюватися лише за умови, що за кермом буксированого транспортного засобу перебуває водій. Згідно п. 23.8 ПДР України, перед початком буксирування водії механічних транспортних засобів повинні узгодити порядок подачі сигналів, зокрема для зупинки транспортних засобів.
    Згідно п. 1.10 ПДР України водій - особа, яка керує транспортним засобом і має посвідчення водія (посвідчення тракториста-машиніста, тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, тимчасовий талон на право керування транспортним засобом) відповідної категорії. Водієм також є особа, яка навчає керуванню транспортним засобом, перебуваючи безпосередньо в транспортному засобі.
    Згідно п. 2.5 ПДР України водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
    Тому, особа яка перебуває за кермом буксированого транспортного засобу є водієм і відповідно суб’єктом адміністративної відповідальності за порушення ПДР передбаченої ст. 130 КУпАП.