Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
27 лютого 2015 року набрав чинності Закон України «Про пробацію»
Прийнятий Верховною Радою України 5 лютого 2015 року, він вводить пробацію - систему наглядових і соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду і відповідно закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, і забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.
Закон України "Про пробацію"визначає цілі, завдання, підстави, види пробації, правовий статус персоналу органу пробації та суб'єктів пробації.
Новим в ньому є те, що однією з функцій органів пробації буде складання досудових доповідей, тобто письмове забезпечення суду інформацією, що характеризуватиме особу,яка притягається до кримінальної відповідальності. Також Закон передбачає утворення на базі кримінально - виконавчої інспекції органів пробації, які будуть існувати в структурі Державної кримінально – виконавчої служби.
Однією з функцій органів пробації буде здійснення нагляду і проведення соціально – виховної роботи. Ця робота проводитиметься за індивідуальним планом з урахуванням оцінки ризиків здійснення суб'єктом пробації нових кримінальних правопорушень і передбачає диференційований підхід при наданні консультативною, психологічною і інших видів допомоги, сприяти працевлаштуванню, залученню до навчання, участі у виховних заходах і соціально корисній діяльності.
Органи пробації у взаємодії з установами виконання покарань, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування будуть запроваджувати заходи, що сприятимуть засудженим в реабілітації.
Ухвалення цього Закону передбачає зменшення чисельності осіб, засуджених до покарань у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний термін, буде поширено практику застосування судами покарань, альтернативних позбавленню волі, а також зменшення державних витрат на утримання слідчих ізоляторів і установ виконання покарань.
У Законі врахована європейська практика залучення до роботи з суб'єктами пробації волонтерів, а також міжнародний досвід у сфері кримінального судочинства, виконання покарань і соціальної роботи з особами, що скоїли злочини.
Закон вступить в дію із спливом шести місяців з дня набрання ним чинності.