Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
20 березня 2017 року в приміщенні Радомишльського районного суду Житомирської області відбулася зустріч суддів, працівників апарату суду та представників Радомишльського РВ з питань пробації Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України.
Результатом заходу стало обговорення алгоритму спільної роботи, а також механізм складення та подачі до суду персоналом органу пробації досудової доповіді, зміст та форма якої визначено Порядком складення досудової доповіді, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 27.01.2017 року №200/5.
З промовою виступив голова суду Свінцицький Л.В., який довів учасникам зустрічі про те, що у кримінальному провадженні передбачається складання досудової доповіді про обвинуваченого. Порядок складання досудової доповіді, затверджений наказом Мін'юсту від 27 січня 2017 № 200/5, який набрав чинності 7 лютого 2017 року. Також було заслухано й обговорено особливості досудової пробації у кримінальному провадженні, зокрема підготовки досудової доповіді та використання її судом.
З детальною інформацією, щодо досудової доповіді виступила начальник Радомишльського РВ з питань пробації Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України Нестерчук Т.В., яка зазначила, що однією з функцій органів пробації є складання досудових доповідей, а саме, суду надається письмова характеристика особи, яка притягається до кримінальної відповідальності. Досудова доповідь складається на підставі інформації, отриманої з матеріалів кримінального провадження, безпосередньо від обвинуваченого (якщо він бере участь у підготовці досудової доповіді), а також від підприємств, установ, організацій або уповноважених ними органів та від громадян.
Досудова доповідь про обвинуваченого повинна містити:
- Соціально-психологічну характеристику обвинуваченого;
- Оцінку ризику скоєння повторного кримінального правопорушення;
- Висновок про можливість виправлення без позбавлення або обмеження волі на певний строк з урахуванням доступних програм і послуг, за умови реалізації яких можна досягти належної поведінки без застосування покарань, пов'язаних з ізоляцією від суспільства.
Досудова доповідь про неповнолітнього обвинуваченого (від 14 до 18 років) повинна враховувати його вікові та психологічні особливості. Бесіда з ним проводиться у присутності хоча б одного з батьків або інших законних представників.
Зазначена функція дає суду можливість отримати додаткову інформацію про особу, яка не завжди може бути отримана в ході слідства та судового засідання, дозволяє розробити програми виправлення засудженого, якщо судом йому буде призначено альтернативний вид покарання, або програми виховного впливу на нього у місцях позбавлення волі.
Нагадаємо, Закон «Про пробацію» був прийнятий 5 лютого 2015 року. З 1 січня 2018 року почнеться реалізація пробаціонних програм щодо осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням. Крім того, до пробації будуть залучати волонтерів.
Судді Радомишльського районного суду також прийняли активну участь у обговоренні проблемних питань застосування досудової пробації та судової практики щодо здійснення кримінальних проваджень стосовно неповнолітніх.
Наприкінці заходу були підведені підсумки наради.
Пресс-секретар суду