Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
15.11.2018 слідчим суддею Радомишльського районного суду Житомирської області розглянуто клопотання старшого слідчого Радомишльського ВП Коростишівського ВП ГУ НП в Житомирській області про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до підозрюваного у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 289 Кримінального кодексу України (незаконне заволодіння транспортним засобом).
Сторона обвинувачення, під час розгляду зазначеного клопотання, підтримала останнє та зазначила, що, враховуючи особу підозрюваного (раніше неодноразово судимий, в тому числі за вчинення злочинів проти власності, не одружений, постійного місця проживання не має, зареєстрований у Сумській області, дітей, сім’ї чи будь-яких утриманців не має, офіційно не працевлаштований), існують ризики, передбачені ст. 177 Кримінального процесуального кодексу України (підозрюваний може переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; незаконно впливати на потерпілого, свідків у цьому кримінальному провадженні; продовжити злочинну діяльність), а застосування більш м’якого запобіжного заходу не забезпечить виконання підозрюваним, покладених на нього процесуальних обов’язків, та не сприятиме проведенню досудового розслідування у строки, визначені чинним законодавством України.
Захисник підозрюваного заперечила щодо задоволення клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та просила слідчого суддю обрати відносно її підзахисного більш м’який запобіжний захід, а саме особисте зобов’язання.
Підозрюваний при вирішенні клопотання поліції покладався на розсуд суду.
Відповідно до змісту ухвали слідчого судді Радомишльського районного суду Житомирської області, клопотання старшого слідчого Радомишльського ВП Коростишівського ВП ГУ НП в Житомирській області про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою задоволено, підозрюваного у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 289 Кримінального кодексу України, взято під варту строком на 60 діб з правом внесення застави.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п’яти днів з дня її оголошення, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Житомирського апеляційного суду.
Відповідно до ст. 197 Кримінального процесуального кодексу України, строк тримання під вартою може бути продовжений слідчим суддею в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Санкція ч. 1 ст. 289 Кримінального кодексу України (незаконне заволодіння транспортним засобом) передбачає покарання у вигляді штрафу від однієї тисячі до однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від трьох до п'яти років, або позбавлення волі на той самий строк.
Прес-секретар Радомишльського районного суду Житомирської області