Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
16.11.2018 до Радомишльського районного суду Житомирської області надійшли клопотання Радомишльського ВП Коростишівського ВП ГУ НП в Житомирській області про застосування запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою відносно двох осіб, які підозрюються у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 296, ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство).
Клопотання мотивовані існуванням обґрунтованої підозри щодо вчинення вищевказаними особами, які перебували у стані алкогольного сп’яніння, порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю та винятковим цинізмом, до того ж вчиненням даних дій відносно неповнолітніх потерпілих із застосуванням предмету, схожого на зброю. Слідчий акцентував увагу на існуванні ризиків, передбачених ст. 177 Кримінального процесуального кодексу України, та вказав, що більш м'який запобіжний захід не забезпечить дотримання підозрюваними належної процесуальної поведінки.
За результатами розгляду клопотання відносно особи, щодо якої у провадженні Радомишльського ВП Коростишівського ВП ГУ НП в Житомирській області вже наявне досудове розслідування за ч. 1 ст. 122 Кримінального кодексу України (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження), останнього взято під варту строком на 60 діб без права внесення застави.
Клопотання слідчого Радомишльського ВП Коростишівського ВП ГУ НП в Житомирській області про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо іншого підозрюваного задоволено частково, обрано щодо особи більш м'який запобіжний захід, не пов'язаний із позбавленням волі, а саме домашній арешт строком на 60 діб. При вирішенні даного питання слідчим суддею було враховано стан здоров'я підозрюваного, позитивну характеристику, надану органом місцевого самоврядування, наявність місця навчання, критичне ставлення до вчиненого.
Ухвали слідчого судді можуть бути оскаржені протягом п’яти днів з дня їх оголошення, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Житомирського апеляційного суду.
Санкція ч. 2 ст. 296 Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на строк до чотирьох років, в той час, коли санкція ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України – позбавлення волі на строк від трьох до семи років.
Прес-секретар Радомишльського районного суду Житомирської області